Święta Faustyna i Boże Miłosierdzie

39,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7864-036-3
Numer katalogowy P04022
Wymiary 150 x 210 mm
Okładka twarda
Ilość stron 418

Kolejne wydanie książki uznanej za jedna z najlepszych publikacji na ten temat w literaturze teologicznej!

Autor przedstawia biografię św. Faustyny oraz omawia historię i znaczenie wszystkich elementów kultu Miłosierdzia Bożego, nawiązując do objawień opisanych w Dzienniczku.

  • Jakie były dzieje nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego?
  • Jak interpretować symbolikę zawartą w obrazie Jezusa Miłosiernego?
  • Co to jest Godzina Miłosierdzia?
  • Jak należy przeżywać Święto Miłosierdzia?
  • Jak odmawiać Koronkę?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi na kartach tej książki. Dobra lektura zarówno dla gorliwych czcicieli Miłosierdzia Bożego, jak i dla tych, którzy nic o nim nie wiedzą…

Kolejne wydanie książki uznanej za jedną z najlepszych publikacji na ten temat w literaturze teologicznej. Jest ona z kilku powodów wyjątkowa. W pierwszym rzędzie decydują o tym walory treściowe i ilustracje zawarte w książce. Prezentuje ona bowiem imponujący materiał pochodzący z archiwów watykańskich, polskich, litewskich i białoruskich, niewykorzystany dotychczas przez innych badaczy.

Abp Mieczysław Mokrzycki,
metropolita lwowski obrządku łacińskiego

Książka zawiera barwne i czarno-białe ilustracje.

Wstęp (fragment)

„Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego!”. Te niezwykłe słowa Zbawiciela, stanowiące kwintesencję nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał najlepszym antybiotykiem na chorobę współczesnego świata, zostały przekazane przez Apostołkę Bożego Miłosierdzia – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. „Była średniego wzrostu, szczupła, oczy miała bladoniebieskie i trochę piegów na twarzy. Twarz miała pospolitą, ale bardzo miłą, uśmiechniętą i spokojną. Była osobą zawsze zrównoważoną, pogodną...” Tak zapamiętała św. Faustynę siostra Eufemia, jedna z zakonnic, która dobrze znała Powiernicę Bożego Miłosierdzia, a nawet była obecna przy jej śmierci. Po wyniesieniu siostry Faustyny na ołtarze i zawierzeniu świata Bożemu Miłosierdziu przez papieża Jana Pawła II droga do świętości skromnej mistyczki z Łagiewnik fascynuje dziś ludzi wszystkich kontynentów. Jej nadzwyczajnie zwyczajne życie to jedno wyznanie miłości i oddanie Bogu pełnemu miłosierdzia. (...)

Pozycja aktualnie niedostępna w sprzedaży