Ponownie w ofercie

Cudowny Medalik Niepokalanej. Modlitewnik

14,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
EAN 9788378649960
ISBN 978-83-7864-996-0
Numer katalogowy 649960
Wymiary 120 x 160 mm
Okładka miękka
Ilość stron 112
Rok wydania 2015

„Dołóżmy wszelkich sił, by Niepokalana przez swój medalik zdobyła świat!”

Św. Maksymilian Maria Kolbe

27 listopada 1830 roku Najświętsza Maryja Panna ukazała się siostrze Katarzynie Labouré i poleciła jej: „Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi”.

W trudnych chwilach Cudowny Medalik Niepokalanej pomógł wielu osobom. Chorzy, niewierzący, żyjący w beznadziei – zyskali nadzieje i szanse na uzdrowienie.

Najświętsza Maryja Panna stoi na kuli ziemskiej, swą stopą miażdży węża – szatana. Z Jej rąk wychodzą świetliste promienie – symbol łask spływających na osoby, które Ją o to proszą. Wokół Najświętszej Dziewicy znajduje się napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Zapraszamy wszystkich, by przyjąć ten dar Niepokalanej – niech noszenie go z wiarą i czcią będzie wyrazem miłości do naszej niebieskiej Matki! Rozpowszechniajmy Cudowny Medalik, gdyż tak prosiła Niepokalana.

W modlitewniku znajduje się niezwykłe świadectwo głośnego nawrócenia ateisty za sprawą noszenia Medalika, nauka o Niepokalanej św. Maksymiliana Kolbe, mało znana historia wizjonerki z Gietrzwałdu, Sługi Bożej s. Barbary Samulowskiej, szarytki oraz poruszająca historia zawierzenia Matce Bożej od Cudownego Medalika pewnej parafii w Civitavecchia we Włoszech. Oprócz tego modlitewnik zawiera przydatne modlitwy, litanie, nowenny i rozważania.

Maryja prosiła Katarzynę, aby wybić medalik według tej wizji. S. Katarzyna zawiadomiła o tym spowiednika, o. Aladela, a on nie chcąc sam decydować, poradził się arcybiskupa Paryża. Arcybiskup de Queen orzekł, że nie widzi w tym nic, co sprzeciwiałoby się nauce katolickiej.

30 czerwca 1832 roku wybito 1500 pierwszych medalików. Zbiegło się to z epidemią cholery zbierającej tragiczne niwo w Paryu i okolicach. Większość z pierwszych egzemplarzy trafiło w ręce chorych. Niedługo potem zaczęły lawinowo napływać wiadomości o niezwykłych wydarzeniach, które przypisywano działaniu Niepokalanej.

W roku 1836 arcybiskup Paryża zarządził kanoniczne zbadanie objawień oraz łask, jakie wierni otrzymali przez Medalik Niepokalanej. Raport komisji stwierdził wiarygodność tak objawień, jak i cudów. Wtedy arcybiskup de Quélen wydał oficjalną aprobatę. W tym samym roku poświęcił diecezję paryską Niepokalanemu Poczęciu. Dzięki jego staraniom do Litanii loretańskiej wprowadzono wezwanie: „Królowo bez grzechu pierworodnego poczęta”.

Dziesięć lat po wybiciu pierwszych egzemplarzy Medalik nosiło już około 100 milionów wiernych, choć nadal nic nie wiedziano o objawieniach. Z powodu wielu łask otrzymywanych dzięki noszeniu medalika, zaczęto go wkrótce określać jako Cudowny Medalik.

Fragment

Inni klienci kupili również